Polerowanie auta nie będzie łatwą czynnością i jeśli chcemy się tym samodzielnie zajmować to trzeba pamiętać, że to dość ryzykowny zabieg, który będzie nas trochę kosztował i czasu i pieniędzy. Kosmetyki samochodowe, które będzie trzeba kupić są tutaj zróżnicowane.

Jeśli planujemy wykonywać polerowanie ręczne będzie trzeba mieć między innymi pady polerskie, a więc gąbki o różnej twardości past polerskich i różnej ich ścieralności, które będą wymienione w kosmetykach, które odnoszą się właśnie do procesu oczyszczania auta, taśm zabezpieczających wrażliwe elementy, a także wosk czy powierzchnie kwarcowe. W przypadku polerowania mechanicznego wydatki są większe nawet o kilkaset złotych. Będzie tutaj bowiem trzeba kupować już te wcześniejsze wymienione tutaj wszystkie kosmetyki i dodatkowo potrzebna będzie również kwestia związana z polerką mechaniczną, na jaką będzie się trzeba zdecydować. Trzeba koniecznie wspominać o tym, że polerowanie z użyciem polerki mechanicznej jest trudniejsze i osoba, która ma z tym styczność pierwszy raz z pewnością sobie nie poradzi i może bardziej zniszczyć taki lakier niż o niego dobrze zadbać. Starcie w jednym miejscu większej ilości lakieru będzie sprawiać, że wyglądać będzie ono gorzej i możliwe, że jednym ratunkiem będzie pełne lakierowanie samochodu. Samochodowe kosmetyki są jednak zawsze doskonałym sposobem na to, by skutecznie zadbać o swój samochód.

 

 

Oczyszczanie auta

Samodzielne mycie i oczyszczanie auta to bardzo popularne działanie pośród właścicieli samochodów. Nie ma się więc co dziwić, że to świetny sposób na to, by dbać o nienaganny wygląd samochodu i przy okazji będzie można oszczędzić spore nakłady pieniężne. Wszystko dlatego, że zakup szamponu do mycia auta, rękawic do mycia czy glinki do oczyszczenia z zanieczyszczeń stałych. Te kosmetyki to wydatek na poziomie kilkaset złotych. Warto dodać, że spokojnie nam posłużą one nawet kilkanaście razy. Używając glinki należy pamiętać, że nie można jej wykorzystywać całej, ale będzie trzeba dzielić ją na mniejsze części i wtedy będzie można je używać. Jeśli przywrą do niej zanieczyszczenia trwałe trzeba je usunąć i zachować cały kawałek wymieniając na nowy. W przeciwnym wypadku pracując taką glinką będziemy mogli uszkodzić lakier.