Gdy nastają chłodniejsze temperatury, wielu kierowców zaniedbuje utrzymanie swoich samochodów. Komu chce się walczyć z zimnem o myjnię samochodową? Ale to jest problem. Regularne mycie samochodu jest niezbędne, aby chronić go przed zimową pogodą, która może siać spustoszenie w Twoim pojeździe.

detailing

Na przykład, deszcz i słone powietrze mogą powodować korozję i uszkodzenia powierzchni zewnętrznych pojazdu, niszczyć woski i usuwać ochronę lakieru bezbarwnego. Wewnątrz pojazd jest równie podatny na działanie czynników zewnętrznych. Mokre, zabłocone buty wnoszą brud i zanieczyszczenia oraz plamią dywany, a zimne powietrze może powodować wysychanie i pękanie skórzanych siedzeń i elementów wykończenia.

Rozwiązanie: Regularne wizyty u profesjonalnego auto detailera. Profesjonalne firmy zajmujące się auto detailingiem, takie jak Car Care, przyjadą do Twojego domu i umyją samochód za Ciebie - nie musisz spędzać godzin na mrozie, myjąc samochód ręcznie.

Jak zimowa pogoda wpływa na Twój samochód

Może Ci się wydawać, że zimowa pogoda jest nieszkodliwa. Co to za problem trochę deszczu, niskie temperatury i słone chmury mgły? Jednak zimowe żywioły mogą poważnie uszkodzić Twój samochód. Oto kilka powodów:

  • Kwaśne deszcze: Z daleka widać, że po deszczu Twój samochód wygląda czysto. Jednak w rzeczywistości deszcz wyrządza poważne szkody. Oto dlaczego: Deszcz zbiera zanieczyszczenia podczas opadów, co powoduje powstawanie kwaśnych deszczy. Zanieczyszczenia te osadzają się na lakierze i mogą powodować erozję lakieru bezbarwnego oraz odbarwienia.
  • Słone powietrze: W klimacie nadmorskim, te gęste chmury mgły, które przyziemiają loty, zawierają dużo soli. Sól jest silnie kwaśna i może szybko spowodować rdzę i korozję na całym nadwoziu Twojego samochodu. W najzimniejszym klimacie sól drogowa jest kolejnym źródłem tej samochodowej plagi.
  • Chłodniejsze temperatury: Skóra nie radzi sobie dobrze w niskich temperaturach. W rzeczywistości, stale niskie temperatury wysuszają skórzane powierzchnie, powodując pękanie, blaknięcie i inne problemy.
  • Zabłocone dywany: Mokre buty przenoszą błoto na dywany. Jeśli nie jest ono odpowiednio traktowane, może spowodować trudne do usunięcia plamy na dywanie.

Detailing samochodowy - rozwiązania chroniące samochód przez całą zimę

Od ochrony lakieru i powierzchni zewnętrznych do utrzymania świeżego wyglądu wnętrza samochodu, regularne mycie samochodu jest absolutnie konieczne tej zimy. Pomagają one na kilka sposobów:

  • Woski samochodowe: Wosk samochodowy tworzy warstwę ochronną na powierzchni lakieru. Chroni to przed słonym powietrzem i kwaśnymi deszczami. Wypolerowanie wosku może również odwrócić przebarwienia i plamy po deszczu.
  • Pielęgnacja skóry: Gdy temperatura spada do kilkunastu stopni, skórzane siedzenia i elementy wnętrza zaczynają tracić wilgoć na rzecz suchego powietrza. Odpowiednia pielęgnacja skóry sprawia, że skórzane siedzenia i powierzchnie zachowują swój nowy wygląd.
  • Prawidłowe mycie samochodu: cotygodniowe lub comiesięczne mycie samochodu zapewni, że sól zostanie zmyta z powierzchni zewnętrznej Twojego samochodu.
  • Czyszczenie kół: Zimą Twoje koła dostają w kość. Gruz i sól na drodze mogą powodować trudne do usunięcia plamy i korozję na kołach. Zazwyczaj czyszczenie felg jest częścią większości pakietów auto detailingowych Car Care.
  • Uszczelniacze lakieru: Uszczelniacze są zalecane około co 6 miesięcy, a jeśli nie miałeś jednego w czasie, to jest to świetna usługa do rozważenia przed zimą pogoda ustawia w. Uszczelniacze tworzą mocną warstwę na wierzchu farby, które zapobiegają przenikaniu soli drogowej, zanieczyszczeń i gruzu.