Zadbaj o swój lakier

Każdy posiadacz samochodu pragnie, aby jego auto prezentowało się doskonale jak najdłużej. Doskonale wiadomo, że im dłużej i intensywniej użytkowany jest samochód, tym szybciej warstwa lakieru ulega uszkodzeniu. Dochodzi do pojawienia się brzydkich rys oraz odprysków.

Dodatkowo panujące w waszym klimacie warunki pogodowe nie sprzyjają powłoce lakierniczej. Musi ona znosić trudny każdego dnia przez 365 dni w ciągu roku. Z tego powodu warto przynajmniej raz na jakiś czas znaleźć kilka chwil, aby odpowiedni zatroszczyć się o swój samochód. Można to także zlecić specjalistom. Właściwe zabezpieczenie lakieru potrafi naprawdę zdziałać cuda. Warto pamiętać, że warstwę lakiernicza można zabezpieczać na różne sposoby. Tańszym rozwiązaniem jest postawienie na woskowanie. Tym droższym okazuje się być nałożenie powłoki kwarcowej. Każde z rozwiązań ma oczywiście swoje zalety.

Woskowanie

Zabezpieczenie lakieru poprzez wykonanie woskowania to rozwiązanie najtańsze. Za pudełko wosku trzeba zapłacić około 60 złotych. Są to jednak produkty naprawdę tanie. W profesjonalnych salonach detailingowych sięga się po woski kosztujące zdecydowanie więcej, a tym samym lepsze. Jeśli jednak zamierzamy wydać kwotę około stu złotych, możemy być już pewni, że uda się nam kupić naprawdę dobry wosk. Można zdecydować się na jego nałożenie samodzielnie lub zlecić wykonanie woskowania w profesjonalnym salonie detailingowym. Taki zabieg wykonywany jest także w lepszych myjniach samochodowych. Samodzielne nałożenie wosku nie jest czynnością skomplikowaną. Trzeba jednak pamiętać, że musi być poprzedzone przez kilka innych zadań. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wosk wolno nakładać jedynie na bardzo dokładnie wyczyszczony lakier. Dlatego przed woskowaniem pojazd musi zostać dokładnie umyty. W ten sposób pozbędziemy się z powierzchni lakieru wszystkich zabrudzeń. Najlepiej sprawdza się mycie na tak zwane dwa wiadra oraz glinkowanie.

Powłoki ceramiczne

Powłoki kwarcowe są doskonałym sposobem na zabezpieczenie lakieru. Najczęściej jednak tego rodzaju zabiegi wykonywane są w profesjonalnych salonach detailingowych. W sklepach z kosmetykami samochodowymi można jednak znaleźć również powłoki, które przeznaczone są do samodzielnego nakładania.