Porządki w aucie

Przed zima zawsze warto zadbać o stan lakieru, felg i podwozia. Zabiegi tego rodzaju określa się często mianem kosmetyki samochodowej, a wykorzystywane środki chemia samochodową lub bardziej konkretnie, kosmetykami dla samochodu. Można je spokojnie nabyć w sklepach z chemią samochodową.

Felgi

Przed zima warto wypolerować felgi. Robi się to z użyciem specjalnych środków do mycia felg. Trzeba z nimi poste poważ ostrożnie, by nie uszkodzić samochody, ale wszystkie niezbędne informacje znajdują się na opakowaniu środków. Za ich pomocą usuniemy zabrudzenia i ochronimy felgi przed uszkodzeniem. Warto jest kupować je w sprawdzonych sklepach i ewentualnie zapytać sprzedawcę o radę.

Podwozie

Czyszczenie podwozia jest szczególnie istotne po zimie. Samochód trzeba podnieść i dokładnie umyć wszystkie zakamarki. Zwłaszcza w nowych samochodach jest wiele delikatnych elementów, które mogą łatwo ucierpieć. Niektóre myjnie oferują specjalistyczne usługi tego typu, ale ich jakość jest wątpliwa, a ceny wysokie. Lepiej jest zazwyczaj samodzielnie zaopatrzyć się w odpowiednie środki i wykonać dokładne czyszczenie samodzielnie, spokojnie powoli. Dobrym rozwiązaniem są także salony detailingowe.

Lakier

Zima niesie bardzo duże zagrożenie dla lakieru. Konieczne jest jego odpowiednie oczyszczenie i wypolerowanie. Odpowiedni efekt może zaoferować nam tylko wykorzystanie sprawnej polerki mechanicznej. Takie urządzenie można kupić, ale większość kierowców zdaje się na usługi profesjonalistów prowadzących salony detailingowe. Jest to podejście bardzo mądre, ponieważ polerka w niewłaściwych rękach może spowodować poważne straty. Zwłaszcza jeśli są to amatorskie polerki o bardzo niskiej jakości. Co więcej, kosmetyki wykorzystywane przy polerowaniu wygaja znajomości pewnych zasad korzystania z nich. Nie wszyscy kierowcy wiedzą na przykład, że używanie wosku w pełnym słońcu może być bardzo niebezpieczne dla lakieru. Skorzystanie z usług firmy detailingowej sprawi, że nie trzeba się będzie martwić o takie kwestie oraz nie będzie trzeba kupować kosmetyków, z których część zostałaby potem zmarnowana ze względu na bardzo niewielkie zapotrzebowanie na nie u właściciela jednego czy dwóch samochodów.