Prace amatorskie

Obecnie nie będzie trudno pozyskać wszystkie niezbędne preparaty oraz narzędzia, które są konieczne do wykonywania prac związanych z car detailinigiem. Pozostaje wyłącznie kwestia tego jak amatorskie poczynania będą wypadać w stosunku do pracy wykonanej przez specjalistów.

Zwykle zaleca się osobom niedoświadczonym raczej ograniczyć prace samochodowe do oczyszczenia auta, dbania o wnętrze i woskowania. Jeśli ktoś chce się zmierzyć z polerowaniem może próbować, ale raczej zostajemy przy polerowaniu ręcznym. W tym przypadku uszkodzenie powierzchni lakieru się raczej nie będzie zdarzać. Nie jest to bowiem działanie inwazyjne i tym samym będzie bezpieczniejsze. Poprawnie wykonane daje doskonałe efekty. Dlatego nadal są tacy specjaliści, którzy właśnie taką formę polerowania chcą stosować. Osoba niedoświadczona, jeśli wybierze polerowanie mechaniczne prawdopodobnie uszkodzi lakier, 9 na 10 osób w tej sytuacji niszczy powierzchnię i pojawi się konieczność pełnego lakierowania a to już koszt idący w tysiące złotych. Dlatego lepiej być ostrożnym i takie poważne prace zostawiać dla tych osób, które do tego są rzeczywiście odpowiednio przygotowane i będą w stanie dobrze je wykonać.

Prace wykonywane przez specjalistów

Jeśli chodzi o polerowanie lakieru realizowane przez specjalistów to w większości przypadków wykonują oni te prace z użyciem polerek mechanicznych. Osoby te są doświadczone w takich pracach i potrafią idealnie operować takimi maszynami, dlatego też efekty końcowe będą doskonałe. Plan polerowania specjaliści opracowują po dokonaniu wcześniej pomiarów tego jak gruby jest lakier. Tak robią specjaliści. To istotne, ponieważ inaczej wyglądają prace na nowym aucie a inaczej na samochodzie, który już polerowany był w przeszłości. Oddając auto do specjalistycznego salonu warto pamiętać, że można wybrać dwa typy zabezpieczenia lakieru. Jednym z nich będzie woskowanie, drugim trwalsze lepsze ale również dużo droższe nakładanie powłoki kwarcowej.

Generalnie rzecz ujmując samodzielnie warto wykonywać tylko część zadań detailingowych, do tych najtrudniejszych właśnie takich jak polerowanie raczej trzeba zatrudnić specjalistę z dobrego salonu zajmującego się właśnie wykonywaniem car detailingu.