Samochód w dzisiejszych czasach jest czymś więcej niż tylko pojazdem, który będzie przeznaczony do przemieszczania się. Z wielką starannością podchodzi się do wyboru wyposażenia, wyglądu czy też koloru. Każdy kierowca chce, by odzwierciedlał jego charakter i stanowił jakby jego wizytówkę. Tutaj z pomocą może przyjść nam Auto Detailing, w którym nawet najmniejszy szczegół decyduje o zadowalającym efekcie wizualnym.

Perfekcyjny wygląd – kusząca perspektywa

Nowy samochód to duża inwestycja, na którą nie będziemy w stanie pozwolić sobie tak często jakbyśmy sami chcieli. Codzienne używanie pojazdu sprawia jednak, że z miesiąca na miesiąc jego wygląd zaczyna odbiegać od tego idealnego. Auto Detailing to takie działania, które mają na celu doprowadzenie samochodu do stanu, który będzie cieszył nasze oko, a Właściciel będzie zadowolony z takiego pojazdu.

Auto Detailing – proces kompleksowej renowacji i konserwacji pojazdu

Jest to bardzo ogólne stwierdzenie i nie do końca będzie oddawać końcowy efekt pracy. Auto Detailing to kompleksowa kosmetyka pojazdu, która będzie wykonywana w taki sposób, że będzie on po tym wyglądał jak nowy. Każdy element samochodu w jego środku jak i na zewnątrz poddawany będzie kompleksowej renowacji. Liczą się nawet najdrobniejsze szczegóły bez pomijania choćby takich spraw jak czyszczenie komory wlewu paliwa. Ostatecznie zawsze dostajemy perfekcyjne walory estetyczne. Podniesiona będzie wartość rynkowa pojazdu.

Ideał krok po kroku

Tradycyjna myjnia to właściwie nic w porównaniu do car detailingu. Oczywiście zanim będą wykonywane wszystkie prace na detalach bardzo ważne jest także dokładne mycie takiego pojazdu. na tym etapie usuwa się największą ilość zanieczyszczeń oraz nalotów, które powstały wskutek codziennego użytkowania jak i też w wyniku kontaktu z insektami. Z wielką starannością czyszczone będą dosłownie wszystkie elementy samochodu.

Po czyszczeniu lakieru stosowane są miękkie oraz delikatne ścierki, które nie będą narażać karoserii na zniszczenia. Pozostałe zanieczyszczenia będą usuwane przy użyciu specjalnej glinki. Kolejny etap to polerowanie, które ma sprawić, że lakier będzie miał perfekcyjny wygląd. Następnie przechodzi się do woskowania i stosuje się tutaj różne materiały, co będzie takżę związane z indywidualnymi preferencjami. Dzięki tej czynności możliwe będzie osiąganie długotrwałej ochrony dla naszego lakieru. Powierzchnia będzie zabezpieczona odpowiednimi preparatami. Rezultat pracy będzie takie, że auto dostanie nowe życie.