Detailing

Detailing to coraz częściej wykonywany zabieg kosmetyczny dla samochodu, także w naszym kraju. Można zauważyć, że powstaje u nas coraz więcej firm zajmujących się detailingiem, czyli odnawianiem starych i zniszczonych już pojazdów. Dzięki nim nawet starsze samochody mogą zostać doprowadzone do tak zwanego stanu salonowego. Nie jest to oczywiście proste zadanie i pełny detailing musi potrać. W jego skład wchodzi wiele pomniejszych czynności wymagających cierpliwości, dokładności i wiedzy specjalistycznej. Najważniejszą, a przynajmniej najbardziej efektowną czynnością jest zawsze polerowanie lakieru samochodu. Przynosi ono najbardziej widoczne i spektakularne efekty, ale jeśli nie zostaną wykonane przy okazji inne prace, cały efekt nie będzie za dobry i pomniejsze problemy na pewno będą się rzucały w oczy.

Proces detailingu

Za każdym razem detailing musi zaczynać się od umycia samochodu i jego dokładnego wysuszenia. Dopiero w takim momencie możliwe jest odsłonięcie wszystkich problemów, które będą potem usuwane przez zabiegi specjalistyczne. W tym momencie też dopiero można wykonać wycenę wszystkich prac, ponieważ prędzej specjalista nie był w stanie określić, jakie dokładnie czynności będą musiały być wykonane i w jakiej skali trzeba będzie prowadzić wszystkie działania.

W dalszej kolejności zawsze wykonuje się szlifowanie i polerowanie lakieru. Proces ten zwykle jest kończony nakładaniem warstw ochronnych z wosku lub specjalnych warstw ceramicznych lub kwarcowych. Szczegóły tego elementu zależne są od możliwości danej firmy oraz wyboru klienta. Jeśli potrzebne są nam naprawdę dobre usługi, ponieważ nasz samochód wymaga dużo pracy lub chcemy, by w najbliższym czasie nowe auto nie straciło za wiele wartości, musimy wyszukać dla siebie odpowiednia firmę. Pomoże nam w tym oczywiście Internet, ponieważ tego typu firmy zawsze posiadają swoje strony internetowe, na których podają szacunkowe wyceny i prezentują swoje możliwości.

Detailingowi poddawane mogą być wszystkie pojazdy i nie ma znaczenia, w jakim stanie są na początku prac. Na koniec zawsze będą wyglądały wspaniale, chociaż oczywiście koszt takiej operacji Mozę być całkiem spory, a czas liczony w kilku dniach.