Konserwacja lakieru samochodowego

Jeśli chodzi o lakier w samochodzie zima będzie na pewno ciężkim okresem. Jest on narażony na takie czynniki jak mróz, błoto czy sól drogowa. Jednak szybko będzie się niszczyć powierzchnię lakieru. Do tego dochodzi brak warunków do tego, by dbać o pojazd. W okresie jesiennym powinno się zadbać o zabezpieczenie pojazdu na zimę.

Największe zniszczenia są na powłoce lakierniczej właśnie w okresie zimowym. Na ulicach pojawia się piasek, sól a nawet żwir. Dość szybko będziemy się mogli o tym przekonać, gdy zobaczymy na ślady tych właśnie elementów na lakierze. Jeśli będziemy chcieli dbać o lakier trzeba będzie dokonać mycia ręcznego z użyciem dobrych szamponów z neutralnym pH. Warto również wybrać szampon bez dodatku wosku, by potem zabezpieczenie lakieru zrealizować samemu lepszym jakościowo produktem.

Jeśli zabrudzenia nie chcą się usunąć gąbką będzie trzeba pomyśleć o chemicznych preparatach, które nam to ułatwią. Do usuwania twardych oraz zaschniętych zanieczyszczeń będzie trzeba używać glinki lakierniczej, która pozwoli lakier doczyścić.

Zabezpieczenie powierzchni lakieru

Rysy

Sól to taki element, który będzie dostawał się we wszystkie szpary lakieru i dojdzie do zniszczenia blachy. Jeśli więc na lakierze są ryski trzeba się zdecydować na polerowanie cleanerem, ponieważ będzie takie ryski usuwał. To istotne, ponieważ delikatne polerowanie będzie pozwalało na uzyskanie odpowiedniej estetyki. Potem będzie można już tylko zadbać o to, by nałożyć wosk i tak zabezpieczyć powłokę lakierniczą swojego samochodu.

Jeśli jednak lakier będzie bardziej zniszczony czy zmatowiony konieczne będzie jego pełne polerowanie i tutaj już koniecznie stawać się będzie na specjalną pastę polerską. Miękką ściereczką będzie trzeba rozprowadzić małą ilość pasty i pocierać aż do jej zniknięcia i uzyskania świetnego efektu estetycznego. Można także szukać specjalnych zestawów, które przygotowywane są po to, by usuwać rysy.

Jeśli polerowanie będzie zrealizowane zostanie już tylko ostatni etap a więc zabezpieczanie powierzchni poprzez nałożenie wosku, który następnie trzeba dokładnie wypolerować.