Detailing wnętrza samochodowego ma na celu stworzenie czystego, pozbawionego bakterii i brzydkich zapachów miejsca, w którym przebywanie będzie samą przyjemnością.

Czyszczenie wnętrza

Czyszczenie wnętrza to głównie pranie i oczyszczanie tapicerki. Oczyszczane muszą być też wszelkiego rodzaju obszycia skórzane. Bakterie usuwa się przez ozonowanie wnętrza, co likwiduje wszystkie nieprzyjemne zapachy z samochodu. W tym procesie wykorzystuje się specjalistyczną chemię samochodową. Samodzielne działania z zakresu czyszczenia wnętrza, a tym bardziej zaniedbania pod tym kątem prowadzą do degradacji tapicerki oraz rozwinięcia się w nich elementów chorobotwórczych, czyli wszelkiego rodzaju bakterii i drobnoustrojów. Regularne zabiegi specjalistów są tu niezbędne.

Technologia czyszczenia

Pełna usługa detailingowa składa się z kilku etapów. Zaczyna się od klasycznego czyszczenia wnętrza i miejscowego usuwania opornych plan. Następnie pianownica przygotowuje tapicerkę do prania specjalnym odkurzaczem piorącym. Tapicerka schnie samodzielnie, po czym jest dosuszana specjalną matą termiczną. Właściwe czyszczenie kończone jest ozonowaniem. Przed oddaniem samochodu właścicielowi nakłada się na skórę i elementy plastikowe specjalne substancje impregnujące.

Kto i kiedy powinien skorzystać z takiej usługi?

Osoby najintensywniej wykorzystujące pojazdy powinny z takich usług korzystać raz na pół roku, pozostali kierowcy raz w toku. Jeszcze częściej z takich usług powinni korzystać palacze i miłośnicy jedzenie w aucie. Wyczyścić warto nowo kupiony samochód używany i warto to zrobić też zaraz przed sprzedażą. Jeśli z samochodu korzystają dzieci lub pojawiają się w nim brzydkie zapachy, także trzeba wykonać czyszczenie.

Wykorzystywane środki

Typowymi narzędziami do czyszczenia samochodów są odkurzacze do odkurzania suchego i odkurzacze myjące Karcher, pianownice i parownice oraz urządzenia do ozonowania. W użyciu jest naturalnie najlepsza chemia samochodowa różnych producentów dostosowana do konkretnych pojazdów.

Cena prania tapicerki

Pranie tapicerki to usługa skomplikowana, wymagająca dużej ilości czasu i sporego nakładu pracy. Dlatego nie może być tania. Na ostateczną cenę składa się około 3530 godzin pracy i konieczność wykorzystania wysoko specjalistycznych środków chemicznych oraz urządzeń. Wyjątkowo atrakcyjne ceny i krótki czas realizacji tego zadania to zapowiedź źle wykonanej pracy. Koszt takiego działania warto potraktować jako inwestycję, ponieważ oznacza bezpośrednio wydłużenie żywotności elementów wnętrza samochodu.