Samochód przyjemny dla oka, a dobrze zabezpieczony

Mówiąc o urodzinach naszego samochodu, należy uwzględnić nasze indywidualne priorytety. Czas i pieniądze inwestowane w auto przekładają się na zwiększenie jego atrakcyjności wizualnej oraz lepsze zabezpieczenie poszczególnych elementów.

To jednak od nas zależą proporcje tej inwestycji. Przynajmniej raz w ciągu roku powinniśmy nasze auto gruntownie umyć i posprzątać oraz solidnie zabezpieczyć. Najmocniej należy podkreślić to ostatnie. To bowiem zabezpieczenie gwarantuje dłuższy efekt naszym działaniom, a także wpływa na istotne zmniejszenie szybkości degradacji naszego auta. Postawić można zarówno na usługi profesjonalnego salonu auto detailingu, jak i zdecydować się na wykonanie niektórych czynności samodzielnie. Pomocne okazują się być w tym przypadku kosmetyki samochodowe, które zakupić można w sklepach z kosmetykami samochodowymi.

Wersja standardowa i ekonomiczna

Właściciele samochodów mniej wartościowych oraz osoby, które nie chcą wydawać kilku tysięcy złotych na zabezpieczenie samochodu dobrym rozwiązaniem okazuje się być skorzystanie z dłuższego weekendu oraz własnoręczne wykonanie prac konserwacyjnych. Bez wątpienia trzeba się do tego przygotować zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym. Potrzebne są określone kosmetyki samochodowe. Na samym początku samochód musi zostać dokładnie umyty. Jego wnętrze musi zostać dokładnie odkurzone. Następnie za pomocą kosmetyków należy zabezpieczyć wykonane ze skóry fotele. Tapicerka musi zostać odświeżona i wyczyszczona za pomocą preparatów w sprayu. Warto zawiesić zapachową choinkę, która sprawi, że wnętrze będzie wyglądało jak nowego samochodu. Następnie przychodzi kolej na elementy znajdujące się na zewnątrz. Wyczyścić oraz zabezpieczyć należy felgi. Bardziej wprawieni mogą polerować bądź woskować lakier. Warto rozważyć również możliwość nałożenia powłoki hydrofobowej na szyby. Dzięki niej będziemy mieli zapewnioną większą widoczność podczas deszczu.

Wersja ekskluzywna i droższa

W tym wypadku trzeba liczyć się z zdecydowanie większym wydatkiem. Za profesjonalną usługę trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Warto jednak wiedzieć, że większość czynności w zakładzie detailingowym to dokładnie to samo, co jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie. Zostaną jednak wykorzystane lepsze kosmetyki, a prace będą wykonywane przez doświadczonych fachowców.